Geoblog.pl    ferdasss    Podróże    Góry na poważnie cz.1 - Tatry Zachodnie (2/3-5.06.2012)    Bystra (2248 m.n.p.m.)

Bystra (2248 m.n.p.m.)

Słowacja
Słowacja, Pribylina

Szlak całkiem ciekawy, znów spotykamy pełno kozic. Robimy chwilkę odpoczynku na Bystrym Karbie. Spotykamy także dwie turystki, które mówią, że na Bystrą nie da się wejść bo jest piarg O.o Pierg? No normalna droga, jak to w górach, nie przejęliśmy się tym i ruszamy w górę. Podejście normalne, trochę kamieni pod nogami, za to bardzo duże nachylenie stoku, ścieżka wiedzie zakosami.
O 15:00 zdobywamy szczyt! To na razie mój nowy rekord wysokości!! Niestety humory psuje nam pogoda, mocno wieje, jest zimno i pochmurno - ZERO widoków ze szczytu... Przynajmniej nie pada.

Po około 15 - 20 minutach pobytu na szczycie schodzimy w dół z powrotem do Bystrego Karbu i dalej do Liliowego Karbu.

mirka66 - 2012-08-08 15:15
Gorzej jest wchodzic czy schodzic ze szczytu ???

ferdasss
ferdasss - 2012-08-08 15:30
Z odciskami zdecydowanie wchodzić ;) Ale myślę, że jak bym wchodził w innych okoliczność to tak czy tak lepiej byłoby wchodzić niż schodzić :)

Zresztą tak jak na Kościelcu (relacje dodam dziś wieczorem lub jutro) - pół biedy wejść, gorzej z tego czegoś zejść :D

ferdasss
Piotr Feldek